Miks tulla oma vastsündinuga pildistama?

Vastsündinute fotograafia on üks südamlikumaid valdkondi fotograafias. Minu fotostuudio Tartus on spetsialiseerunud just vastsündinute pildistamisele ning pakun vanematele võimalust jäädvustada oma lapse esimesi nädalaid, mil nad on alles nii väikesed ja värsked.

Aga mis teeb vastsündinute pildistamise eriliseks ning miks peaksid tulema oma beebit pildistama?

Õige vastus on muidugi see, et tegelikult ei peagi ju. Aga eriliseks teeb vastsündinute pildistamise eelkõige see, et see aken on avatud ainult lühikeseks ajaks. Esimesed nädalad pärast sündi on aeg, mil beebid kasvavad ja muutuvad iga päevaga.  Nende väikeste detailide – pehme naha, pisikeste käte ja jalgade, uudishimulike silmade – jäädvustamine nõuab erilist tähelepanu ja vahel ka kiirust. Beebifotograaf peab olema kannatlik ja valmis kasutama erinevaid tehnikaid, et saada parim võimalik kaader, mis püüab kinni beebi armsuse, ja tagama, et piltidel oleks lisaks beebile tunda ka seda erilist beebi lõhna.

Üheks suurimaks väljakutseks on loomulikult beebide ettearvamatu reageerimine. Sa kunagi ei tea, kas kodus rahulik beebi on samasugune ka stuudio tingimustes ja vastupidi. Vastsündinute pildistamine nõuab paindlikkust ja kiiret reageerimisvõimet. Fotostuudio peab olema soe ja mugav, et beebid tunneksid end turvaliselt. Samuti on oluline, et stuudios oleks võimalik luua rahulik ja stressivaba keskkond, mis aitab beebil uinuda. Ning veel tähtsam vanematel rahulikult seda olukorda nautida ning miks mitte võtta endale see tunnike lihtsalt korraks puhkamiseks.  Vastsündinute fotograaf peab olema võimeline looma sidet lapse vanematega, et nad tunneksid end mugavalt ja usaldaksid fotograafi oma lapsega.

Iga sessioon on unikaalne ja sessioon  kohandatud vastavalt beebi isikupärale ja vanemate soovidele. Oluline on ka turvalisus – fotograaf peab tagama, et kõik rekvisiidid ja poosid oleksid lapse jaoks ohutud.

Esimesed beebi pildid on palju enamat kui lihtsalt fotod – need on mälestused, mis kestavad igavesti.

 

beebifotograaf tartus

vastsündinud beebi pildistamine

beebifotograaf tartus

 

Oled oodatud minu hubases Tartus fotostuudios vastsündinute pildistamise fotosessiooniks.

Scroll to Top