Vastsündinu pildistamine

Vastsündinu pildistamine on imeline viis jäädvustada elu alguse hetki, mis on üürikesed ja hindamatud. Esimesed nädalad pärast lapse sündi mööduvad kiiresti ja vastsündinu kiire kasv muudab need hetked peagi vaid mälestuseks.

Vastsündinu fotosessioon annab võimaluse need erilised hetked igaveseks talletada. Pakun sulle turvalist ja mugavat keskkonda Tartus asuvas fotostuudios, kus, samal ajal kui ma beebit pildistan, saad sina mugavalt puhata või meigis ennast värskendada.

Olen kogenud beebifotograaf, kes on pühendunud armsate beebipiltide loomisele.

Mida oodata vastsündinu fotosessioonilt

Vastsündinu pildisessioon võtab aega 2 kuni 3 tundi (mõnikord isegi kauem), see on olukord, kus kiirustada pole mõtet ning on targem järgida beebi eeskuju. Palju aega möödub beebit kussutades ja kallistades, oluline on mäletada, et beebi ei tee midagi lihtsalt sellepärast, et me seda tahame. Seega tasub võtta rahulikult, sest sessiooni pärast stressi minek ajab beebi ainult rohkem närvi. Seega kõige tähtsam on olla rahulik.

Vastsündinut on kõige parem pildistada, kui ta on magab, seega ole hea ning proovi sättida beebi päeva nii, et enne sessiooni on tal just olnud ärkvel oleku aeg ning sessioonile tulles on ta väsinud ning soovib võib-olla väikest einet ja magada.

Kuna selles vanuses beebi on õnnelik, kui ta on söödetud, siis ole valmis teda vajadusel toitma ka fotosessiooni ajal.

Ruum on soe, kuna see on beebile parim, seega arvesta seda palun end riietades, et sul ei hakkaks palav. Sooja saavutamiseks kasutan soojapuhurit – on suur tõenäosus, et beebi kussutamise käigus hakkab Sul palav. 

Prioriteediks on loomulikult beebi turvalisus ning seda pean ma alati meeles. Beebit sätime ainult positsioonidesse, mis talle mugavad on.

Ja see ongi kõik. Kohtume juba stuudios.

Pane tähele beebiga pildistama tulles

  • Palun planeeri sessiooni jaoks piisavalt aega.
  • Fotosessioonist suurem osa võib kuluda beebi  kussutamisele ja sättimisele.
  • Mina sätin Su beebi poosidesse, aga võin vajada ka abi mõnede pooside saavutamisel, et beebi turvalisus oleks tagatud.
  • Kui beebi on söönud ja unine alustame sessiooniga.
  • Stuudio on väga soe, kuna beebi on enamuse ajast paljas.
  • Kui su beebi kasutab lutti, siis võta see fotosessioonile kindlasti kaasa.
  • Beebi on boss, kui ta on näljane, siis fotosessioon peatub.
  • Kui Su beebi on pudelilaps, siis ole palun valmis, et ta võib vajada tavapärasest veidi enam toitu, kuna tema uni saab mitu korda segatud.
  • Kui on soov saada ka perepilte ja pilte koos vendade-õdedega, siis need teeme esimesena või sessiooni lõpus. Lepime selle eelnevalt kokku. Hiljem, leia palun keegi kes saaks õed-vennad näiteks mänguväljakule või koju viia, sest hiljem hakkab neil lihtsalt igav. Alternatiivse võimalusena võiks õed-vennad tuua täpselt nende fotosessiooni ajaks.
Scroll to Top